Upíři

9. srpna 2010 v 21:56 |  Téma týdne
Tákže, jak bych začala. Téma týdne jako upíři mě celkem těší. :) Mám je ráda a osobně sem četla všechny díly Stmívání a teď čtu Upíří deníky, ale nechci tento článek zaměřit jen na Stmívání, protože toho je všude spousta a nejsou to jediní upíři všude. 
Někdo na ně věří, někdo ne. A já osobně ? Sama nevím. U mě je to tak půl na půl. Vím, že neexistují, ale pořád mě něco nutí přemýšlet i o druhé možnosti. 
Když vygoogluju slovo "upír" vyjede mi strašně moc věcí. Od toho, že upíři jsou zlé nadpřirozené bytosti se špičáky, které vám zabodávají do krku a pijí krev až po to, že jsou i takový, kteří jsou hodní, žádné špičáky nemají a nic vám neudělají.Takže co ? To si mám vybrat ? U mě je to tak, že když nastane řeč o upírech, představím si boj. Násilí a nenávist. Zároveň ale i lásku, kterou mi připomíná Edward s Bellou. 
Být upírem musí být těžké. Hodně z nás si třeba teď řekne: Jo to musí být fajn, žít navždy. Být neporazitelný, nepřemožitelný. Ale opravdu byste to chtěli ? Chtěli byste se tak lišit od ostatních ? Chtěli byste žít tak dlouho (ani si neumíme představit jak) ? Vlastně, byste celý život byli sami. Pořád byste měli nějaké tajemství, které nesmíte nikomu říct. Ten strach, že vás někdo odhalí a zabije musí být nesnesitelný. Trávit celý den a noc vysedáváním někde a sem tam si jít někoho/něco zabít ? Nene, tohle opravdu není pro mne. 
Tak tohle je pouze můj ubohý názor na upíry. A jaký je ten váš ? :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ina Ina | Web | 9. srpna 2010 v 22:17 | Reagovat

Nechtěla bych být upírkem ani za nic. Být nesnesitelná? Můj ty smutku. To raději žít jen nějakejch pitomejch sto let? Je mi jich líto. měli bychom jim nějak pomoct. Což takhle udělat dobrovolnou banku krve a posílat jim nějaké ty litříčky na přilepšenou. Myslím, že se tady najde řada Mickey mausů, kteří vědí, jakou mají upírci e-mailovou adresu. No, hodně štěstí v životě, jestli se necháváš pravidelně opíjet takovejma loupákama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama