Hudba*

28. srpna 2010 v 20:04 |  Téma týdne
Hudba. Něco, bez čeho si většina z nás nedovede představit jeden jediný den. Něco, co je pro nás úlevou a potěšením. Něco s čím se můžeme vyblbnout, ale i si pobrečet. Něco, co zaplní ticho. 
I když slovo hudba může pro nás znamenat více, než jen nějaké písničky. Může to být jarní cvrlikání broučků v louce. Můžou to být kapky deště bubnující o sklo. Nebo snad ptáci zpívající ranní písně. Kohout kokrhající na zahradě. Mňoukající koťátka nebo vlastně jakýkoliv tón, který pro nás je potěšením ho poslouchat.  Podle mě je nejkrásnější sedět někde na louce a poslouchat ty broučky, ptáky a všechno dohromady. Listy šustící v korunách stromů a bzučící včely. (Pokud už teda nezačínaj být otravné :D)
Někdo hudbou žije. Hraje na nějaké nástroje (Jako já, i když tomu mojemu se nedá říkat hudba :D) , zpívá (Ano, to provozuju taky, ale jen na bezpečném místě, kde nemůžu nikoho ohrozit svým krákáním :D) a určitě je mnoho dalších způsobů.
Tak a konečně se tím zpíváním dostávám ke skupinám, zpěvákům a zpěvačkám. Rock, pop, metal, hip-hop, rap, klasická hudba a mnoho dalších stylů hudby. Každý poslouchá něco jiného. To co se mu líbí, i když v této době už to tak mnohdy není. Děcka poslouchají to co poslouchá většina, aby zapadli. Tohle opravdu nechápu. Odsuzování někoho kvůli tomu co poslouchá. Říkám to proto, že s tím mám vlastní zkušenosti. Poslouchám české a slovenské písničky. Miluju Paľa Haberu, Gladiator, Desmod a hodně dalších takovýchto skupin. Neposlouchám hip-hop což je "tragédie" a proto už nezapadám. Ale popravdě.. Je mi to jedno. Nebudu ze sebe dělat něco co nejsem jenom proto, abych se někomu líbila. Jednou se najde člověk, kterému bude jedno co poslouchám a půjde mu o to jaké mám srdce. Snad :).
Prostě, každý by měl poslouchat to co chce a to co se mu líbí. Měl by mít svůj vlastní názor a neměnit ho kvůli někomu, kdo má jiný. Přetvářky jsou totiž k ničemu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama